Whisky tasting

Polecamy Whisky Single Malt

Wszystkie Single Malty podajemy w 40ml porcjach

 

Kavalan

Złoty medal IWSC 2011 i srebrny San Francisco WSC 2011. Jej kompozycja powstaje poprzez połączenie destylatów leżakujących w różnych beczkach: po bourbonie, sherry oraz innych uprzednio przechowujących różne wina. Wyczuwalny aromat miodu, mango, gruszki, wanilii, kokosa i czekolady.

Aberlour 15 y

Barwa czerwonego bursztynu, smak niezwykle lekki, ale szorstki, nieco gorzkiej czekolady, świeżych orzechów oraz dębiny. Whisky ta leżakowała w beczkach po bourbonie i sherry przez 14 lat, by następnie trafić na rok do specjalnie wyselekcjonowanych beczek po sherry Oloroso.

AnCnoc 12 y

Lekka i łagodna a jednocześnie złożona. Smak słodki, kwiatowy, momentami waniliowy, ale z wyczuwalną nutą dymu i korzennych przypraw.

Ardberg 10 y camuflage

Wyczuwalna intensywna nuta dymno-cytrusowa. Wyraziste akcenty mięty i czarnego pieprzu przeplatają się z zapachem smoły, starej liny i grafitu.

Auchentoschan american oak

Leżakowana w beczkach po bourbonie. Idealnie słodka, owocowa z dominującą dojrzałą brzoskwinią, cytrusowym posmakiem na języku i wszędobylską wanilią.

Coal ila 12 y

Dymna, szpitalna wyczuwalne owoce cytrusowe, olejki eteryczne ze skórek pomarańczy, wodorostów, jodu, z delikatną nutą kwiatowo-pieprzową.

Old pulteney 12 y

Intensywnie bursztynowy kolor z iskrzącą miedzianą poświatą. Zapach wyraźnie intensywny i kompleksowy z nutami zielonego jabłka, toffi, korzeni i przypraw.

Strathisla 12

Bogaty zapach owocowy ze złożonym aromatem siana ze zbalansowaną wytrawnością dębu. Wyczujemy tu posmak siana i gładką słodycz orzechów.

Tomintoul 12 y porto

Smak delikatny, elegancki ze słodkim porto. Wyczuwalna delikatna nuta pieprzu.

Tomintoul 12 y sherry

Krągły kremowy zapach i smak z subtelną słodyczą sherry.

Nikka black

Smak pełen owoców, zrównoważony dąb, torf i toffi.

Bruichladdich Laddie Classic

Dojrzewająca wyłącznie w amerykańskich dębowych beczkach po bourbonie, ma klasyczny kwiatowy smak i zapach.

Glenlivet 18 y

Smak wspaniale zbalansowany z uwypukloną nutką słodkiej pomarańczy, bardzo bogaty w nuty owoców i toffi. Finisz długi, z korzennym i rodzynkowym posmakiem.

Glenmorangie lasanta 12 y

Lekko rdzawy kolor, smak sherry, pomarańczy, orzechów włoskich i toffi. W zapachu wyczuwalna rozgrzewająca mieszanina przypraw korzennych i czekolady z orzechami.

Glenmorangie quinta ruban

Wyczuwalna ciemna czekolada z miętą, mandarynką, orzechami oraz czarnym pieprzem. Gładki i długi finisz, pozostawiający smak czekolady.

Laphroaig 10 y

Zdominowany przez ogrom dymu i wodorostów z charakterystyczną nutą medyczną. Pełen smak mocno zbudowany, podkreślający zapach i dodający odrobinę słodyczy.

Macallan 10 y fine oak

Łagodna, delikatna i lekka z odrobiną słodu i słodyczy na podniebieniu. Do produkcji asortymentu Fine Oak używa się beczek zarówno po bourbonie jak i sherry.

Glen moray 16 y

Wyraźnie wyczuwalny aromat suszonych owoców, czekolady i przypraw korzennych. Kropla wody dolana do trunku wydobywa posmak cukru jęczmiennego i delikatną nutę torfową. Gładka z elementem toffi i odrobiną mięty. W finiszu wyczuwalna jest delikatna nuta dymna.

Glenfiddich 12 y

Ta 12-letnia whisky jest najlepiej sprzedającym się single malt’em na świecie. Mocno wyczuwalny aromat świeżej gruszki, słodka. Finisz długi i łagodny.

Glenfiddich 15 y

Glenfiddich z trzech rodzajów beczek (po amerykańskim bourbonie, po sherry i w nowym dębie) mieszany jest w dużej kadzi wykonanej z drewna sosnowego. Pełny i owocowy aromat gruszki i pieczonego jabłka, z delikatnym miodem i zauważalną wanilią. W smaku jest elegancko gładka, z nutami owoców, przypraw, delikatną dębiną i odrobiną czekolady. Posmak jest długi i urzekający podniebienie.

Glenfiddich 18 y

Glenfiddich dojrzewający przez 18 lat w dwóch rodzajach dębowych beczek po Oloroso Sherry oraz po bourbonie uzyskuje intensywnie owocowy oraz dębowy posmak. Niezwykle zrównoważona i gładka, z ciekawym charakterystycznym akcentem szarlotki, kandyzowanych owoców i toffi.

 

Balvenie 12 y

Barwa klasycznego bursztynu. Zapach jest pełny nut miodowych otulonych w słodkie owoce i subtelne przyprawy korzenne. Smak za to bogaty i kompleksowy z głęboką dębową wanilią. Finisz o przeciągającej się słodyczy.